Sort by
  • Babylon

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Neil Young: Harvest Time

    ★★★★★

  • Prey for the Devil

    ★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Smile

    ½

  • Amsterdam

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★★

  • The Wonder

    ★★½

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Stars at Noon

    ★★

  • Funny Pages

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Armageddon Time

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Wolf

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • JJ+E

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★