Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★
Edit this entry  
16
Rings

Rings

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Missing

Missing

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
MH370: The Plane That Disappeared

MH370: The Plane That Disappeared

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gold

Gold

2016
×
★★
Edit this entry  
07
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
Edit this entry  
03
The Unholy

The Unholy

2021
×
Edit this entry  
01
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sick

Sick

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
King Krule: Live on the Moon

King Krule: Live on the Moon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Krule: Live on the Moon

King Krule: Live on the Moon

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
You Heat Me Up, You Cool Me Down

You Heat Me Up, You Cool Me Down

2021
×
Edit this entry  
27
Ja'mie: Private School Girl

Ja'mie: Private School Girl

2013
×
Edit this entry  
26
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry