Jeremiah has logged 20 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Wildcats

Wildcats

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
When the Bough Breaks

When the Bough Breaks

2016
×
½
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Old School

Old School

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry