• Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Sound of Violet

    ★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • My Old School

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Dual

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Wolf

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½