• Enola Holmes

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Confession Killer

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • NiNoKuni

    ★★★½

  • Otherhood

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Inside the Internet: 50 Years of Life Online

    ★★★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

  • The Great Hack

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Hail Satan?

  • Late Night

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Second Act

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Kate Nash: Underestimate the Girl

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • The Insomnia Club

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Social Animals

    ★★★½

  • Evil Genius

  • Cold War

  • Birds of Passage

  • The Accountant of Auschwitz

    ★★★★

  • Zoe

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★½

  • I Will Not Write Unless I Am Swaddled in Furs