• The Old Guard

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Serenity

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Suspiria

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • Soft Matter

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★½

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½