Andrew has logged 89 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Amy

Amy

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Dope

Dope

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Edit this entry  
21
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
True Story

True Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★½
Edit this entry  
24
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
King of Comedy

King of Comedy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The God of Cookery

The God of Cookery

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Double

The Double

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Chappie

Chappie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Harmontown

Harmontown

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★
Edit this entry  
31
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry