• Seaspiracy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • McQueen

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Billy Star

    ★★★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • LA 92

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½