• Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Ingenuity of the Househusband

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • High-Rise Invasion

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • SK8 the Infinity

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Puparia

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Given

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Great Pretender

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Given

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Bad Samaritan

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Inuyashiki: Last Hero

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★