Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Furie

Furie

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry