Sort by

noelle has logged 237 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Queen: Live at the Rainbow '74

Queen: Live at the Rainbow '74

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry