noelle has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bleach the Movie: Memories of Nobody

Bleach the Movie: Memories of Nobody

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wanda Sykes: Not Normal

Wanda Sykes: Not Normal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Spring Ride

Blue Spring Ride

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry