RSS feed for amin

amin has watched 23 animated films.

  • My Daughter Died. How Do I Introduce Her to My Son?

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Yellow Is the New Black

    ½

  • Animal Behaviour

    ★★★½

  • This Magnificent Cake!

    ★★★½

  • The Burden

    ★½

  • There's a Man in the Woods

    ★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

  • Fresh Guacamole

    ★★½

  • The Boy Who Wanted To Be A Lion

    ★★

  • Partly Cloudy

    ½

  • Skhizein

    ★★★½

  • The Employment

    ★★★★

  • Lifted

    ½

  • Kiwi!

    ★½

  • When the Day Breaks

    ★★½

  • More

    ★★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • The Sandman

    ★★½

  • Tango

    ★★½

  • The Fly

    ★★★

  • Fantasmagoria

    ★★★½