RSS feed for amin

amin has watched 146 dramatic films.

  • Devs

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Ala Vaikunthapurramuloo

  • Little Women

    ½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • Beanpole

    ★½

  • Swallow

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Castle of Dreams

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Escape at Dannemora

    ★★½

  • Bird Box

    ½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★½

  • The Haunting

    ★½

  • Maniac

  • If Beale Street Could Talk

  • Never Look Away

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Sunset

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Roma

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★

  • King Lear

    ★★★

  • Capernaum

  • Burning

    ★★★★½

  • Dogman

    ★★½

  • Asako I & II

    ★★

  • Shoplifters

    ★½

  • Climax

  • Fahrenheit 451

  • 3 Faces

    ½

  • Patrick Melrose

    ★★½

  • Border

    ★★½

  • This Magnificent Cake!

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ½

  • Pig

    ½

  • Transit

    ★★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★½

  • Invasion

    ★½

  • 1922

    ★½

  • Snow Steam Iron

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★½

  • The Third Murder

    ★★★

  • No Date, No Signature

  • Good Time

    ★★★½

  • Childer

  • Big Little Lies

    ★½

  • The Night Of

    ★★★

  • The Student

    ★½

  • Elvis & Nixon

    ★★★

  • Taxi

    ½

  • 45 Years

    ★★★

  • Heaven Knows What

    ★★½

  • Black Coal, Thin Ice

    ★★★

  • Fish & Cat

    ★★½

  • Don Jon

    ½