RSS feed for amin

amin has watched 18 romance films.

  • Little Women

    ½

  • Anima

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • If Beale Street Could Talk

  • Never Look Away

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Transit

    ★★★★½

  • 45 Years

    ★★★

  • Don Jon

    ½

  • Certified Copy

    ★★★★

  • Shaking Tokyo

    ★★

  • The Man Without a Head

    ★★

  • May

    ★★★

  • American Gigolo

    ★★★½

  • Vertigo

    ★★★★½

  • The Seven Year Itch

    ★★

  • Letter from an Unknown Woman

    ★★★★½

  • City Lights

    ★½