RSS feed for amin
  • Sharp Objects

    ★★

  • Animal Behaviour

    ★★★½

  • King Lear

    ★★★

  • Capernaum

  • Burning

    ★★★★½

  • Dogman

    ★★½

  • Asako I & II

    ★★

  • Shoplifters

    ★½

  • Climax

  • Fahrenheit 451

  • 3 Faces

    ½

  • Patrick Melrose

    ★★½

  • Border

    ★★½

  • This Magnificent Cake!

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

    ★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★

  • A Quiet Place

    ½

  • Pig

    ½

  • Transit

    ★★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★½

  • Midnight Clear

    ½

  • Invasion

    ★½

  • 1922

    ★½

  • Snow Steam Iron

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★½

  • Jerry Before Seinfeld

  • The Third Murder

    ★★★

  • No Date, No Signature

  • Good Time

    ★★★½

  • Jupiter's Moon

    ½

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★

  • Childer

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★½

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★½

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★½

  • The Burden

    ★½

  • The Night Of

    ★★★

  • Jim Jefferies: Freedumb

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★½

  • Lemonade

    ½

  • The Student

    ★½

  • Elvis & Nixon

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

    ★★½

  • Bone Tomahawk

    ★½

  • Time to Eat

    ★★½

  • Disco Inferno

  • Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

  • The Disappearance of Willie Bingham

    ★★★

  • Taxi

    ½

  • 45 Years

    ★★★

  • Louis C.K.: Live at The Comedy Store

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

    ★★★½

  • Moses Without Rod

  • Heaven Knows What

    ★★½

  • Jim Jefferies: Bare

    ★★★

  • Altman

    ★½

  • Black Coal, Thin Ice

    ★★★

  • There's a Man in the Woods

    ★★★

  • The Signal

    ½

  • Fish & Cat

    ★★½

  • Don Jon

    ½

  • Only God Forgives

    ★★★

  • My Sweet Pepper Land

    ★½

  • Like Father, Like Son

    ★★★★

  • Louis C.K.: Oh My God

    ★★★½

  • The Master: Back Beyond

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Caligula

    ★★½

  • The Pervert's Guide to Ideology

    ★★★½