• Halloween Kills

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Mainstream

    ½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Nimic

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Pet Sematary

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½