• The Accident

  • The Social Dilemma

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • Africa

  • Joker

  • Marriage Story

  • Vivarium

    ½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Us

  • Synonyms

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Other Story

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Unsettling

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • High Life

  • mid90s

    ★★★★

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Old Man & the Gun

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★★

  • Stripped

  • Roma

  • Skin

  • The Dive

    ★★★

  • Here and Now

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Brothers

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Tag

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

  • Mirai

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★★½

  • Woman at War

  • Outdoors

  • Deadpool 2

    ★★

  • Euphoria

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Ága

  • John McEnroe: In the Realm of Perfection

  • Infinite Football

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • And Breathe Normally

    ★★★★

  • The Guilty

  • The Oslo Diaries

  • Hereditary

  • Wildlife

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Moon Drops

  • Voice Over

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Breaking2

  • I, Tonya

  • Sweet Country

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water