RSS feed for Amirreza

Favorite films

Don’t forget to select your favorite films!

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Seven Psychopaths

  Seven Psychopaths

  ★★½

  🎬یادداشت فیلم ((seven psychopaths))/ ((هفت روانی)):


  ((مارتین مک‌دونا)) کارگردان با سابقه‌ای به شمار نمی‌رود و تنها سه فیلم‌بلند حاصل فیلمسازیه اوست ؛ اما یکی از برجسته‌ترین نمایش‌نامه نویسان معاصر است که آثار فاخری مثل نمایشنامه‌های ((مرد‌ بالشی)) و سه‌گانه ((لی نین)) در کارنامه نمایشنامه‌نویسی او به چشم میخورد.
  همین عامل باعث شده‌است که مک‌دونا را همیشه با فیلم‌نامه‌های حساب شده و با کیفیت به یاد داشته‌باشیم.
  ((هفت روانی)) فیلمی تا حدودی جنایی با پس‌زمینه کمدی سیاه است و یادآور فضای…

 • There Will Be Blood

  There Will Be Blood

  ★★★★

  🎬یادداشت فیلم ((there will be blood)) / (( خون به پا خواهد شد)):


  ((خون به پا خواهد شد)) درامی شخصیت محور ساخته (( پاول توماس اندرسون)) کارگردان آمریکایی از نسل کارگردان‌های VCR ( کارگردان‌هایی که بدون تحصیلات آکادمیک در دانشگاهای فیلمسازی و تنها با تجربه و دیدن هزاران فیلم تبدیل به فیلم سازانی مانند ((کوئینتین تارانتینو)) شدند) است.
  فیلم به سیاه‌ترین بخش‌های انسان در قالب شخصیت‌های خاکستری می‌پردازد که به مرور به پَست‌تر از حیوان تبدیل می‌شوند ، علاوه بر…

Popular reviews

More
 • Shoplifters

  Shoplifters

  ★★★★½

  یادداشت فیلم ((Shoplifters)) _دزدان فروشگاه:

  ((هیروکازو کورئیدا)) به عنوان یک فیلمساز مولف با ((دزدان فروشگاه)) به اوج بلوغ خود در فیلمسازی می‌رسد. فیلمسازی که همیشه جامعه روز ژاپن و مفهوم خانواده برای او مهم بوده و در فیلم‌هایش جایگاه ویژه‌ای دارد. بحران فقر،بیکاری،ساختار اداره کشور و تاثیرات آن بر خانواده اجزایه جدانشدنی از فیلم‌هایه این فیلم‌ساز ژاپنی است.
  عنصری که ((دزدان فروشگاه)) را منحصر به فرد کرده استفاده هنرمدانه از رنگ ، قاب و طراحی صحنه است که باعث می‌شود…

 • The Killing of a Sacred Deer

  The Killing of a Sacred Deer

  ★★★½

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  لانتیموس بار دیگر راجب موضوعی فیلم ساخت که دوست نداریم راجبش صحبت کنیم. درام روانشناسانه ((کشتن گوزن مقدس)) موضوع مجازات و قصاص را از طریق روایت سورئالیستیه یک داستان اسطوره‌ایِ یونانی بیان می‌کند. دنیایِ لانتیموس در این فیلم سیاه،تیره،و به شدت عجیب‌غریب است. بازیه از عمد خشک و سرد بازیگران به شدّت آن افزوده است موسیقیه مریضِ آن ما را به سمت سینمایِ ((کوبریک)) می‌برد. ((کشتن گوزن مقدس)) فارغ از دنیایِ عجیب وغیر‌قابل فهمیدن، راجب برنده شدن قهرمان‌ها و شکست…