• Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Haulout

    ★★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★

  • Tantura

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Party Poster

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Ennio

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Night

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Balcony Movie

    ★★★★

  • In Flow of Words

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Let It Be Morning

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Good Soldier

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Saving Shuli

    ★★

  • All Eyes Off Me

    ★★★★½

  • The Therapy

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Blue Box

    ★★★★½

  • The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • Long Toast

    ★★

  • Education

    ★★★★½

  • Mission: Hebron

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Box Assassin

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★½