• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Conversations with Friends

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

  • No Exit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Robin Robin

  • The Rescue

    ★★★★

  • Maid

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • Come from Away

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Lead Me Home

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Being James Bond

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½