Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★
Edit this entry  
30
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Edit this entry  
17
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Les Misérables

Les Misérables

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Edit this entry