ammaar has logged 31 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Show

The Show

2017
×
½
Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
½
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry