Sort by

ammaar has logged 34 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Edit this entry