• Four Hours at the Capitol

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Small Engine Repair

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Threshold

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • The Undoing

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★