Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don Jon

Don Jon

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demonic

Demonic

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Sweet November

Sweet November

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Race

The Race

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Comedy Central Roast of Charlie Sheen

Comedy Central Roast of Charlie Sheen

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Comedy Central Roast of Alec Baldwin

Comedy Central Roast of Alec Baldwin

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry