• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Baby Done

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Night School

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Uncle Drew

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Mary Magdalene

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • The Book of Henry

    ½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • The Mummy

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baywatch

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Life

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Fist Fight

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★½

  • Sleepless

    ★★★

  • Assassin's Creed

    ★★½

  • Fences

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • The Great Wall

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Underworld: Blood Wars

    ★★

  • Patriots Day

    ★★½

  • Miss Sloane

    ★★★