• Gretel & Hansel

  • Possessor

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Lorena

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Shrek Retold

  • May I Please Enter

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

  • Venom

  • The Clovehitch Killer

  • Apostle

  • Halloween

  • Suspiria

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ½

  • Possum

  • Psychonautics: A Comic's Exploration of Psychedelics

  • Bad Ben - The Mandela Effect

  • Best F(r)iends: Volume 2

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Tremors: A Cold Day in Hell

  • Andre the Giant

  • O.J. Simpson: The Lost Confession?

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Mandy

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

  • A Sigh from the Depths: 40 Years of Suspiria

  • Love & Saucers

  • Phantom Thread

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • The Trial

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Wormwood

  • The Super

  • American Satan

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Badder Ben: The Final Chapter

  • Mom and Dad

  • I, Tonya

  • It

  • mother!

    ★★★½

  • Best F(r)iends: Volume 1

  • Brawl in Cell Block 99

  • First Reformed

  • The House

    ½

  • Primal Screen

  • You Were Never Really Here

    ★★★