• Where the Crawdads Sing

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

  • Ip Man: The Awakening

  • Abandoned

  • The Princess

    ★★½

  • The Sea Beast

  • Spiderhead

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • I'm Charlie Walker

    ★★

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • There Are No Saints

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★★

  • Tankhouse

    ★★

  • Firestarter

  • The Valet

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Escape the Field

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Memory

    ★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • Hostile Territory

    ★½

  • Polar Bear

    ★★★½

  • Unplugging

    ★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Devil You Know

    ★★½

  • Night's End

    ★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Infinite Storm

    ★★★★

  • Umma

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

  • Measure of Revenge

  • Deep Water

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Dio: Dreamers Never Die

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★½

  • Pretty Problems

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • A Lot of Nothing

    ★★½

  • Relative

    ★★★★

  • To Leslie

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Stay The Night

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Spin Me Round

    ★★

  • I Love My Dad

  • The Cellar

    ★½

  • Linoleum

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★★

  • Deadstream

  • Sissy

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★