Sort by

Jeffrey has logged 63 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
Edit this entry  
29
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Evil Come Evil Go

Evil Come Evil Go

1972
×
★★
Edit this entry  
28
Dorian Gray

Dorian Gray

1970
×
★★★
Edit this entry  
27
Crossroads

Crossroads

2002
×
Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Spring Break

Spring Break

1983
×
★★
Edit this entry  
26
Private Resort

Private Resort

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Hardbodies

Hardbodies

1984
×
★★½
Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Detention

Detention

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pigsty

Pigsty

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★
Edit this entry  
24
The Thirsty Dead

The Thirsty Dead

1974
×
★★
Edit this entry  
24
Blood Thirst

Blood Thirst

1971
×
★★½
Edit this entry  
24
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Edit this entry  
23
Moving Violations

Moving Violations

1985
×
★★
Edit this entry  
23
The Obsessed One

The Obsessed One

1974
×
★★½
Edit this entry  
23
Man from Deep River

Man from Deep River

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Torture Dungeon

Torture Dungeon

1970
×
★★★
Edit this entry  
22
The Man with Two Heads

The Man with Two Heads

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
Kidnap Syndicate

Kidnap Syndicate

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Night of the Seagulls

Night of the Seagulls

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
Six Pack

Six Pack

1982
×
Edit this entry  
20
Je T'Aime, Je T'Aime

Je T'Aime, Je T'Aime

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
Perfect

Perfect

1985
×
★★★
Edit this entry  
20
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★
Edit this entry  
20
What's the Matter with Helen?

What's the Matter with Helen?

1971
×
★★★
Edit this entry  
19
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
½
Edit this entry  
19
The Pyx

The Pyx

1973
×
★★
Edit this entry  
17
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
17
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brotherhood of Satan

The Brotherhood of Satan

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Catacombs

Catacombs

1988
×
★½
Edit this entry  
15
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Strange Invaders

Strange Invaders

1983
×
★★½
Edit this entry  
14
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★½
Edit this entry  
14
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Queen Kong

Queen Kong

1976
×
★★½
Edit this entry  
13
John Travolto: The Face with Two Left Feet

John Travolto: The Face with Two Left Feet

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★½
Edit this entry  
12
The Hand

The Hand

1981
×
★★★½
Edit this entry