Sort by

Jeffrey has logged 426 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Accuse My Parents

I Accuse My Parents

1944
×
Edit this entry  
31
Werewolf

Werewolf

1997
×
Edit this entry  
31
Squirm

Squirm

1976
×
Edit this entry  
31
Merlin's Shop of Mystical Wonders

Merlin's Shop of Mystical Wonders

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
Christmas in Wonderland

Christmas in Wonderland

2007
×
Edit this entry  
29
The Judge

The Judge

2014
×
½
Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
½
Edit this entry  
26
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Edit this entry  
25
The Accountant

The Accountant

2016
×
½
Edit this entry  
25
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
Edit this entry  
24
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
Edit this entry  
23
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Slingshot Cops

Slingshot Cops

2016
×
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Edit this entry  
21
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
21
Christmas Rush

Christmas Rush

2002
×
Edit this entry  
20
Fever Lake

Fever Lake

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★
Edit this entry  
19
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Pottersville

Pottersville

2017
×
½
Edit this entry  
16
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
Edit this entry  
16
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Man Who Saved the World

The Man Who Saved the World

1982
×
Edit this entry  
10
Voyeur

Voyeur

2017
×
Edit this entry  
09
Dead Body

Dead Body

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
Edit this entry  
09
Island Claws

Island Claws

1980
×
★★½
Edit this entry  
08
Shadows in an Empty Room

Shadows in an Empty Room

1976
×
★★★
Edit this entry  
07
Stone Boy

Stone Boy

1982
×
Edit this entry  
03
Just One of the Girls

Just One of the Girls

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
Ruby

Ruby

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
★★½
Edit this entry  
02
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
30
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Walking the Halls

Walking the Halls

2012
×
Edit this entry  
26
The Being

The Being

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beyond the Seventh Door

Beyond the Seventh Door

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Edit this entry