Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Edit this entry