• It Hurts Either Way

  • Tenth Generation

  • Our Highest Priority

  • The Gospel of Shroom Jesus

  • Kimchi

  • Adore

  • Flock

  • Sugar Baby

  • Food For Thought

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★★

  • I Want You Back

  • Moonfall

    ★★★★★

  • Fresh

  • The Tinder Swindler

  • Death to 2021

  • The Matrix Resurrections

  • Hot Mess Holiday

  • Don't Look Up

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • Wolf

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★★★★

  • The Wheel

  • The Middle Man

  • Quickening

  • The Humans

  • Wildhood

  • Montana Story

  • Dashcam

  • Scarborough

  • Dug Dug

    ★★★★★

  • The Game

  • Out of Sync

  • Last Night in Soho

  • True Things

  • Encounter

  • Spencer

  • Afterlife of the Party

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Zalava

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★★★

  • Titane

  • Lamb

  • The French Dispatch

  • Întregalde

    ★★★★★

  • Three Floors

  • After Yang

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

  • Friends: The Reunion

  • Cousins

  • The Underground Railroad

  • Fanny: The Right to Rock

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Miss Fortunate

  • Sweetheart

  • Moxie

  • International Dawn Chorus Day