• Prey

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Me You Madness

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Money Plane

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • High Life

    ★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • The Debt Collector

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Prospect

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • The Foreigner

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★