Sort by

amudd has logged 214 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Torque

Torque

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantasy Mission Force

Fantasy Mission Force

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wilder Napalm

Wilder Napalm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hackers

Hackers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baseball Bugs

Baseball Bugs

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hare Remover

Hare Remover

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry