Sort by

cait has logged 34 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
Edit this entry  
26
Cow

Cow

2021
×
Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hating Peter Tatchell

Hating Peter Tatchell

2021
×
Edit this entry  
22
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
Sholay

Sholay

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read prior review Edit this entry  
14
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★½
Edit this entry  
10
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
09
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
½
Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Edit this entry  
06
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★
Read the review Edit this entry