Sort by

cait has logged 25 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bruno v Tyson

Bruno v Tyson

2021
×
Edit this entry  
27
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
Edit this entry  
25
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
Edit this entry  
21
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Audible

Audible

2021
×
Edit this entry  
16
Oedipus Rex

Oedipus Rex

1967
×
★★★
Edit this entry  
15
All or Nothing: Manchester City

All or Nothing: Manchester City

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★½
Edit this entry  
10
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

2007
×
★½
Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry