Angelo has logged 149 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Angry Inuk

Angry Inuk

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
North of Superior

North of Superior

1971
×
Edit this entry  
05
Silence

Silence

2016
×
Edit this entry  
04
The Witness

The Witness

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Fences

Fences

2016
×
Edit this entry  
20
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★
Edit this entry  
28
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Tower Block

Tower Block

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Beyond the Walls

Beyond the Walls

2016
×
Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★½
Edit this entry  
21
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Edit this entry  
20
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★½
Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★
Edit this entry