Sort by

manda has logged 181 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eloise

Eloise

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read prior review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry