• RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Fresh

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Moxie

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Mossville: When Great Trees Fall

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Butt Boy

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½