• Don't Look Up

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Hillary

    ½

  • Emma.

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

  • Unplanned

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • The Predator

  • Vox Lux

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Mary Magdalene

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★½

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½