• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • DC Showcase: Death

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Dieorama

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • Life Overtakes Me

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★