amy has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gorillaz: Reject False Icons

Gorillaz: Reject False Icons

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annie

Annie

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Again

You Again

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Colonia

Colonia

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry