• Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Black Is King

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • K-12

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Haunt

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Ma

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island