• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

    ½

  • The Dirt

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Then Came You

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★