Sort by

Amy has logged 478 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
City Dragon

City Dragon

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Times Square

Times Square

1980
×
★★★½
Edit this entry  
31
Death House

Death House

2017
×
Read other review Edit this entry  
31
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
Blood Beach

Blood Beach

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Deadly Silence

A Deadly Silence

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fan

The Fan

1981
×
★★★½
Edit this entry  
30
I, Desire

I, Desire

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
De Sade

De Sade

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rebel in Town

Rebel in Town

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rebel in Town

Rebel in Town

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gidget Goes to Rome

Gidget Goes to Rome

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Centerfold Girls

The Centerfold Girls

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gidget Goes Hawaiian

Gidget Goes Hawaiian

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey

Birds of Prey

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Intent

Evil Intent

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deafula

Deafula

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
R.O.T.O.R.

R.O.T.O.R.

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dominion

Dominion

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of Nostradamus

The Curse of Nostradamus

1961
×
★★★
Edit this entry  
20
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blast

Blast

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack the Ripper

Jack the Ripper

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The New Invisible Man

The New Invisible Man

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gidget

Gidget

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 3 Worlds of Gulliver

The 3 Worlds of Gulliver

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Evil That Men Do

The Evil That Men Do

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death in Small Doses

Death in Small Doses

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Million Eyes of Sumuru

The Million Eyes of Sumuru

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare in Blood

Nightmare in Blood

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phenomenon

Phenomenon

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry