Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Running Man

The Running Man

1987
×
Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Days of the Whale

Days of the Whale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Edit this entry  
09
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Edit this entry  
07
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
31
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★½
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★½
Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★½
Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry