• Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • John Henry

    ★★

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★½

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

  • Tall Girl

  • Unbelievable

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ½

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Tell Me Who I Am

  • Seberg

    ★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Souvenir

    ★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★