• Crazy About Her

    ★★

  • Fake Famous

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Seventeen

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • The Silence

    ★★★

  • Litus

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • Unbridled

    ★½

  • Life Itself

    ★★½

  • Carmen and Lola

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • The White Crow

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • The First Purge

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Ibiza

    ★★½

  • Climax

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • The American Meme

    ★★★

  • Duck Butter

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Feminists: What Were They Thinking?

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½