Ana has logged 58 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★
Edit this entry  
16
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
An Education

An Education

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mumford

Mumford

1999
×
★★
Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gia

Gia

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The First Purge

The First Purge

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Café de Flore

Café de Flore

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Match Point

Match Point

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sex and Lucía

Sex and Lucía

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Escort

The Escort

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Newness

Newness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry